Lysohlávky

7. února 2009 v 20:29 | emOtive.dOll°° |  Drogy

Lysohlávky

Vzhled: Malé, 2 - 10 cm velké houby podobné špičce, obsahují halucinogenní látky psilocybin a psilocin.


Způsob užití: perorálně
Doba účinku: účinky se dostavují do 1 hod. a trvají přibližně 4 - 5 hodin, poté začínají odeznívat. Tato fáze však může být, v souvislosti s osobními dispozicemi, různě dlouhá.
Projevy intoxikace: poruchy koordinace pohybů, vnímání času. Může se objevit deprese, úzkost, strach. Vyšší dávky vedou k poruchám ve vnímání prostoru (špatný odhad vzdáleností, směru), objevují se zrakové i sluchové iluze, halucinace. Mohou se objevit pocity pronásledování, strach, úzkost. Rovněž se může objevit přecenění svých schopností. Fáze odeznívání pak může vést k prohlubování úzkosti, narůstání strachu a neklidu.
Některá rizika: Časté užívání vede k trvalému poškození jaterních buněk (to může nastat i při jednorázovém požití většího množství), k poruchám koncentrace pozornosti, mohou se objevit psychické problémy různého stupně (od depresivních stavů až po závažná psychická onemocnění - toxické psychózy). Velkým rizikem je možnost předávkování (účinek drogy je dosti nepředvídatelný; toxicita látek v houbách se liší podle lokality). Postiženy jsou rovněž ledviny. V důsledku bouřlivého psychického prožívání v průběhu intoxikace hrozí riziko sebezabití či sebevraždy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama