Marihuana - Vstupní Droga

7. února 2009 v 19:19 | emOtive.dOll°° |  Drogy
Pokud je vstupní drogou míněno, že kuřáci konopí musí bezpodmínečně skončit u kokainu nebo heroinu, potom je odpovědí jasné ne.
↓↓↓

Je-li vstupní drogou myšlena skutečnost, že cesta k drogám, jako je kokain a heroin, prakticky vždy vede přes marihuanu a hašiš, pak zní odpověď ANO.
Kdo neotevře dveře konopí, zpravidla nikdy nedojde k težké drogové závislosti. K náhlému přechodu od cigarety nebo alkoholu ke kokainu či heroinu dochází jen ve výjimečných případech (podle rozsáhlého amerického průzkumu z roku 1982 se jedná o 1% případů).
Cannabis sice vyvolává jen nepatrnou fyzickou závislost, avšak psychická závislost je velká a bývá většinou podceňována. V roce 1995 vyhledalo jen v USA 165 tisíc osob, které se chtěly osvobodit od marihuany, pomoc v protidrogových zařízeních.
Obecně se kuřáci Cannabis dříve nebo později rozdělí pouze do dvou skupin: ti, kteří vystoupili, a ti, kteří přestoupili. Vetšina konzumentů s kouřením drogy přestane, protože dospějí k názoru, že účinky a vedlejší účinky jsou nežádoucí až neúnosné. Zbývající část kuřáků konopí buď popsané dlouhodobé důsledky snáší - anebo končí u silných návykových drog. A tam je výjimek jen málo.
Podle již zmíněného amerického průzkumu přešly osoby, které kouřily marihuanu, tisíckrát nebo časteji v 73 % ke kokainu a ve 23 % k heroinu.
,, KAMARÁDI, NEDOTÝKEJTE SE TOHO SVINSTVA. mARIHUANA ZE MĚ UDĚLALA DĚVKU ZÁVISLOU NA HEROINU!" (Miriam 22let)
PRAVDA O MARIHUANĚ
Marihuana je dnes jednou z nejvíce užívaných drog ve společnosti.
Názory na to, nakolik je marihuana nebezpečná, se velice liší. Mnoho lidí se domnívá, že kouření marihuany není o nic více nebezpečnější než konzumace piva. Jiní to považují za odrazový můstek pro takové drogy, jakými jsou heroin nebo kokain.
Co je pravdou? Jaké jsou skutečné účinky marihuany?
Tyto stránky vám poskytnou přesné informace o marihuaně a hašiši, abyste mohli oddělit fakta od matoucích - a často nepravdivých - názorů o této droze. Informace, které zde budete číst, jsou pravděpodobně odlišné od toho, co jste slyšeli od svých přátel. Ale jsou to fakta, která vám ani vašim přátelům možná nikdo nikdy neřekl.
Než se rozhodnete vyzkoušet marihuanu - nebo jakoukoli jinou drogu - sežeňte si fakta. Pak se můžete sami rozhodnout.

Co je Marihuana???Je-li dnes Cannabis (hašiš a marihuana) jednou z nejspornějších drog, je tomu pouze z jediného důvodu: Fakta o Cannabisu - a tato fakta existují - jsou známá jen málo nebo vůbec ne.Cílem tohoto materiálu je alespoň trochu napomoci mladistvým i dospělým k lepší orientaci v záplavě protichůdných názorů, polopravd a někdy i lží.Co je joint? Pod tímto výrazem se rozumí určitý druh vlastnoručně připravené cigarety, která obsahuje některou z forem drogy připravované z rostliny Cannabis buď v čisté podobě, nebo ve směsi s tabákem.Co je Cannabis? Cannabis je odborný

název pro konopí (Cannabis sativa, konopí seté) - rostlinu, která je rozšířena po celém světe. Konopí neboli Cannabis vylučuje pryskyřici, která obsahuje účinné omamné látky.
Pojmem Cannabis se proto v užším smyslu označuje psychotropní droga ovlivňující vnímání, připravovaná z rostliny Cannabis.
Co je THC? V pryskyřici vylučované z rostlin Cannabis (především ze samičích květů) je obsažena vlastní psychoaktivní účinná látka, totiž THC (delta-9-tetrahydrocannabinol), tj. éterický olej. Konopí s nízkým obsahem THC (užitkové konopí) se používá k průmyslové výrobě, zatímco rostliny s vysokým obsahem účinné látky slouží jako tzv. drogové konopí k přípravě hašiše a marihuany, dvou hlavních forem Cannabisu na trhu s drogami.
Co je marihuana? Marihuana ("marjánka") jsou sušené a hrubě rozdrcené listy a kousky lodyh rostliny Cannabis, které se míchají s okvětními lístky, obsahujícími velké množství účinné látky. Marihuana se běžně označuje i jako "tráva", "pot" nebo "čaj".
Co je hašiš? Hašiš ("konopná pryskyřice") je pryskyřice produkovaná rostlinami Cannabis, jež se získává ze samičích květů. Hašiš není v podstatě nic jiného než koncentrovaná pryskyřice. Ta se suší a obvykle se dodává v podobě lisovaných placiček a kostek. Bežně se označuje jako "haš" nebo "shit". Hašiš je v průměru šestkrát účinnější než marihuana.
Hašiš a marihuana se konzumují v cigaretách v čisté podobě nebo smíchané s tabákem jako "joint", kouří se v dýmkách nebo se marihuana přidává do těsta na sušenky, koláčky apod.

MĚKKÁ DROGA???
Měkký má v této souvislosti význam "nečiní tělesně závislým". To se však týká Cannabisu pouze podmíněně a zcela pomíjí aspekt potenciálu psychické závislosti.
Pojem "měkký" však daleko více naznačuje, i když nemá být definicí, že určité substance jsou relativně neškodné, na rozdíl od tzv. "tvrdých" drog. Podle této logiky by mohl být "měkký" i rucní granát, pokud bychom jeho bezprostřední účinky porovnávali s bombou. Budeme-li drogy klasifikovat podle jejich skutečných zdravotních a sociálních účinků, účinků na rozum a osobnost, bude brzy jasné, že "měkké" drogy jsou pouhým mýtem. To platí zejména tehdy, hovoříme-li o Cannabisu.
TAKŽE??!!
Cena za Cannabis není jen bankovka, kterou zaplatíte dealerovi. Skutečnou cenou je vždy kus vlastního života.
Na otázku, kterou drogu považuje za nejnebezpecnější, odpověděl americký drogový expert a bývalý "feťák" John Duff: "Marihuanu." Proč? Protože marihuana nepřichází v podobě smrtícího nebezpečí s dýkou v ruce tak jako heroin, ale jako přítel a utěšitel, jako "bezpečný" spoluhráč, který si vás však omotá kolem prstu a systematicky bude ničit celé generace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Debbie Broken /es*be/ Debbie Broken /es*be/ | Web | 7. února 2009 v 19:34 | Reagovat

to jsem rada, ze sem patrila mezi nej sb :)

2 Debbie Broken /es*be/ Debbie Broken /es*be/ | Web | 7. února 2009 v 19:41 | Reagovat

to mame (:

zlatii a nedala bys mi tvoe icq, prosim?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama